2011. gads III. kārta. Vienotu informatīvo norāžu izstrāde Sabiles pilsētas un Abavas pagasta teritorijā
3.2.1. Rīcība - Vienotas norāžu un informācijas sistēmas izveide un ierīkošana kultūras, izglītojošo, vēsturisko, ainavisko vērtību, atpūtas vietu, objektu, pakalpojumu, preču iegādes vietu sasniedzamības nodrošināšanai teritorijas apmeklētājiem. Kopīgu vai vienotu apskates/atpūtas vietu maršrutu ieviešana dažāda veida sasniedzamībai (velo, moto, auto, pastaiga, izjādes), ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus.
Iesniedzējs: Talsu novada pašvaldība
Projekta nosaukums: "Vienotu informatīvo norāžu izstrāde Sabiles pilsētas un Abavas pagasta teritorijā
Publiskais finansējums: Ls 1608,55
Apraksts par projekta iesniedzēju:
Talsu novada pašvaldība izveidota 2009. gada 1. jūlijā, apvienojoties 16 Talsu rajona pašvaldībām. Talsu novads pēc teritorijas platības ir viens no lielākajiem novadiem jaunajā administratīvi teritoriālā iedalījuma kartē .Novada mērķis ir izveidot ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ,kas nodrošinātu kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. Sabiles pilsētas un Abavas pagasta administratīvajās teritorijās pašvaldības sniegto pakalpojumu pieejamību nodrošina Talsu novada domes izveidota iestāde Talsu novada pašvaldības Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvalde. Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes attīstības ilgtermiņa stratēģiskie mērķi ir veicināt uzņēmējdarbības aktivitātes iedzīvotāju labklājībai, pilnveidot cilvēka radītās dzīves kvalitāti un veicināt dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu, veidot vidi, kurā ikviens iedzīvotājs justos vajadzīgs un novērtēts sabiedrībai. Pārvaldes īstermiņa mērķi ir publisko pieejas punktu izveide Sabiles apkārtnē (pludmales, laivu piestātnes, skatu torņi, parki u.c.), tūrisma takas un velo celiņa ierīkošana Sabiles apkārtnē, rūpnieciskās ražošanas atjaunošanas veicināšana, transporta drošības sistēmas efektivitātes uzlabošana (ielas, ietves, apgaismojums, ceļazīmes u.t.t.). Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kas dod priekšstatu par Kurzemes mazpilsētas attīstību no 15. līdz 20.gadsimtam, tādēļ arī pārvaldes uzdevums ir vecpilsētas sakārtošana (ēkas, laukumi, parki, skvēri, norādes).
Projekta apraksts:
Projekta ietvaros īstenotās darbības - 23 norāžu izvietošana veicina skaidru informācijas nodrošinājumu tūristiem, pilsētas apmeklētājiem un sabiedrībai kopumā. Norādes ir izvietotas pie pieprasītākajiem pilsētas apskates objektiem, kā arī iestādēm.
Ielādēju