Talsu partnerība  
Aktualitātes | LEADER 2014-2020 plānošanas periods | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. | Sadarbības projekti | LEADER 2007-2013 plānošanas periods | Kontakti
Talsu partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

LEADER
projektu karte

 


APMĀCĪBU SEMINĀRS „PARTNERĪBAS ATTĪSTĪBAS IESPĒJAS ZIVSAIMNIECĪBAI NOZĪMĪGAJĀS TERITORIJĀS”
11.11.2010


11. un 12. novembrī Ķekavas novada viesu namā „Līgas” notiks apmācību seminārs zivju vietējām rīcības grupām.

Latvijā ir 24 Vietējās Rīcības grupas, kas darbojas Zivsaimniecībai svarīgās teritorijās un piesaistījušas finansējumu no Eiropas Zivsaimniecības fonda, lai realizētu vietējās attīstības stratēģijas. Grupas ir ārkārtīgi dažādas- vienas ir tā saucamās piejūras partnerības, citas atrodas teritorijās, kurām nav tiešas pieejas jūrai, bet tām ir nozīmīgi iekšējie ūdens resursi. Veidojot tās saucamās Zivju Vietējās rīcības grupas (ZVRG), katra izmantoja tos resursus, kas bija to rīcībā- gan finansiālos, gan cilvēkresursus. Tā rezultātā tika izstrādātas teritoriju attīstības stratēģijas, kuras atbilst Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas izstrādātajai normatīvai bāzei, jo ir apstiprinātas valstī pastāvošajā kārtībā. Balstoties uz iedzīvotāju vajadzībām un vēlmēm, kā arī uz Zivsaimniecības nozares aktīvu vai pasīvu iesaisti Latvijā ir ZVRG stratēģijas, kuras ir tieši vērstas uz Zivsaimniecības nozares attīstību, kā arī ir stratēģijas, kas turpina „lauku” attīstību stratēģijās izvirzītos mērķus- veicināt vietējās teritorijas attīstību neizceļot vienu atsevišķu nozari, un pie šā veida stratēģijām piederas arī Talsu rajona partnerības stratēģija.

Biedrība „Latvijas Lauku forums” kopā ar partnerību „Daugavkrasti” Ķekavas novadā rīko novembra Lauku forumu, kura mērķis ir pulcināt vienuviet dažādu nacionāla mēroga ar Zivsaimniecību saistītu asociāciju pārstāvjus un ieinteresētās pašvaldības, kas ZVRG pārstāvjiem stāstītu par savām organizācijām un aktuālajiem jautājumiem. Kā īpašie viesi uz apmācībām tiek aicināti Zemkopības ministrija un Eiropas komisija, kas apmācību dalībniekiem skaidrotu Latvijas un Eiropas politikas, kuru viens no īstenošanas mehānismiem ir Eiropas Zivsaimniecības fonds.

Pasākuma laikā notiks ne tikai informācijas sniegšana par aktuālajiem nozares jautājumiem, bet arī praktiski kopīgas darbības risinājumu meklējumi un diskusijas ZVRG īstenoto attīstības stratēģiju efektivitātes palielināšanai gan kā atbalsta mehānismam Zivsaimniecības nozarei, gan vietējās teritorijas attīstībai kopumā.

Semināram sagatavotie materiāli palīdzēs radīt lielāku priekšstatu par aktualitātēm Zivsaimniecības nozarē Latvijā un par tiem rīkiem, ar kuru palīdzību uzlabot īstenoto attīstības stratēģiju efektivitāti nodrošinot aizvien efektīvāku visu ieinteresēto pušu iesaisti vietējās partnerībās.

No biedrības „Talsu rajona partnerība” seminārā piedalīsies biedrības koordinatore Antra Jaunskalže un Eiropas Zivsaimniecības fonda rīcības grupas administratīvā vadītāja Lolita Pļaviņa.

Biedrības „Talsu rajona partnerība” koordinatore
Antra Jaunskalže

Materiāls sagatavots sadarbībā ar Latvijas Lauku foruma sniegto informāciju
      Atpakaļ
<< Oktobris 2023 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Biedrības "Talsu partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no ELFLA

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2023-09-11 09:02:48