Talsu partnerība  
Aktualitātes | LEADER 2014-2020 plānošanas periods | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. | Sadarbības projekti | LEADER 2007-2013 plānošanas periods | Kontakti
Talsu partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

LEADER
projektu karte

 


APMĀCĪBU SEMINĀRS „ILGTSPĒJA LAUKOS VIETĒJO ATTĪSTĪBAS STRATĒĢIJU REALIZĀCIJĀ” BALVOS
02.09.2010


No 9. septembra līdz 10. septembrim Balvos notiks apmācību seminārs, kurā tiks apskatīti jautājumi par ilgtspējas iespējām laukos. Jēdziens ilgstpēja bieži tiek lietots gan projektu pieteikumos, gan plānojumos, stratēģijās, un tā tālāk. Ko tas patiesi nozīmē, un kā tas darbojas Latvijā, lauku vidē?

Jautājumu klāsts (ņemts no semināra darba kārtības) ir plašs:

  • Kā ilgtspējas un vides jautājumus risina tās organizācijas, kas darbojas Latvijā šajā jomā?
  • Vai Vietējo Rīcības grupu un citu nevalstisko organizāciju, pašvaldību un uzņēmēju izpratne ir līdzīga?
  • Kādas ir vides organizāciju popularizētās idejas, kādus risinājumus šīs organizācijas piedāvā, ko no dažādu organizāciju piedāvātā var izmantot vietējā teritorijā, laukos, ciemā, mazpilsētā?

Latvijas lauku forums  sadarbībā ar citiem Vides Lauku foruma organizētājiem vēlas risināt šos jautājumus ikmēneša Lauku forumā Balvos.

Mēneša apmācību seminārs „ILGTSPĒJA LAUKOS VIETĒJO ATTĪSTĪBAS STRATĒĢIJU REALIZĀCIJĀ” balstīts uz dažādu vides organizāciju pieredzes apkopojumu, kurā kompetenti nozares speciālisti piedāvā idejas un praktiskus risinājumus videi draudzīgu ideju iedzīvināšanā. Kopīgu ievirzi tēmā foruma dalībniekiem sniegs Vides izglītotāju asociācijas pārstāve Elita Lavrinoviča. Ar pētījumu par vides jautājumu nozīmību Vietējo rīcības grupu stratēģijās klātesošos iepazīstinās Aizkraukles partnerības koordinatore Alda Paura.

Apmācību laikā plānots sniegt gan teorētisku informāciju par vidi un ilgtspēju laukos, gan ļoti praktiskas idejas un risinājumus. Apmācību laikā būs iespēja redzēt un iepazīties ar realizētiem projektiem Balvu pusē.

Svarīga vieta apmācību laikā būs vērsta diskusijai starp tām organizācijām, kas darbojas vides jomā un tām organizācijām, kas varētu pievērsties šiem jautājumiem tuvākā nākotnē. Svarīgi ir veidot kopīgu izpratni un iespējamu sadarbību konkrētu projektu realizācijā. Septembra apmācības tiek organizētas Latvijas Lauku forumam sadarbojoties ar Balvu rajona partnerību, Dienvidlatgales NVO atbalsta centru un Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centru.

No biedrības ”Talsu rajona partnerība” seminārā piedalīsies biedrības finansiste Jana Belēviča, vides sadarbības centra „Eiromāja” vadītāja Aija Svarinska, biedrības „Talsu pauguraines dabas parka atbalsts” valdes locekles Ieva Indriksone un Rita Oškalne.

Informatīvais materiāls sagatavots sadarbībā ar LLF biroju.
Biedrības „Talsu rajona partnerība” koordinatore
Antra Jaunskalže
      Atpakaļ
<< Oktobris 2023 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Biedrības "Talsu partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no ELFLA

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2023-09-11 09:02:48