Talsu partnerība  
Aktualitātes | LEADER 2014-2020 plānošanas periods | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. | Sadarbības projekti | LEADER 2007-2013 plānošanas periods | Kontakti
Talsu partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

LEADER
projektu karte

 


10296

Talsu novadā par vienu sporta centru vairāk
22.12.2010


22. decembra pēcpusdienā pa sniegotajām ielām un ceļiem Pastendes virzienā devās vairākas automašīnas, kas meklēja vieglāko iespēju kā nokļūt vecajā Bimbo galdniecībā, kur šobrīd paveras acīm neticamais. Proti, izremontētajās un ar dažādu projektu palīdzību moderni iekārtotajās telpās, paveras plašas iespējas sporta mīļotājiem.

Ģibuļu pagasta sporta zāle „Akmeņkaļi”, pateicoties sporta fanātiķa Valda Kalderauska entuziasmam tapusi gan daudzu labvēļu, gan brīvprātīgo talcinieku atbalstīta. Tā sportošanai gatava bija jau septembra sākumā, kad vienlaicīgi ar Latvijas Ģimeņu sporta festivālu bija plānota svinīga sporta zāles atklāšana. Diemžēl neizdevās zāli nodot ekspluatācijā, jo ugunsdrošības papildprasības konstrukciju un sienu pārklājumam, un speciālu durvju nepieciešamība prasīja papildus darbus Ls 7500 apjomā. Atklāšana izpalika, bet Talsu novada pašvaldībai nācās meklēt iespēju, lai šo papildus finansējumu nodrošinātu. Jāpiebilst, ka sporta zāles rekonstrukcija kopumā izmaksājusi Ls 384740, t.sk. arī īpašuma iegāde, bet jumta segums, trenažieri un sporta inventārs iegādāts par Lauku atbalsta dienesta (LAD) atbalstītā LEADER programmas ELFLA projekta „Pastendes sporta kompleksa pabeigšana” līdzekļiem Ls 16874 apmērā.

Beidzot viss ir vislabākajā kārtībā, to atzina arī Talsu novada būvinspektors Ēvalds Žaimunds un būvvaldes vadītāja vietnieks Aivars Lācis, kurš izvērtēja būvniecības uzņēmuma SIA „Pretpils” veikumu, apskatot sporta zāles telpas. To patiešām var dēvēt par Pastendes sporta centru, jo sportošanai paredzētās telpas sastāv no vairākām zālēm. Priekštelpas, kur iespējams rīkot atpūtas pasākumus vai galda spēles, darba kabinetiem, dušas telpām un tualetēm, un ļoti mājīgas galvenās zāles, kur bez basketbola groziem un volejbolam paredzētā aprīkojama, paslēpta arī tāllēkšanas bedre. V. Kalderauskis ne bez lepnuma nodemonstrēja, kā ar speciālas vinčas palīdzību daļa no sporta zāles grīdas tiek pacelta, lai tiktu atsegts ar smiltīm piebērts tāllēkšanas vajadzībām piemērots laukums. Zāle aprīkota arī ar mūsdienīgu rezultātu tablo un skaņu aparatūru.

Ir vēl kāda telpa, kas lepojas ar dažāda veida trenažieriem. Tos nesmādētu ne profesionāli airētāji, kam būtu nepieciešams treniņš telpās, ne spēka mitriķi. Pat ārstniecisko masāžas krēslu šeit iespējams izmantot.

Par to, ka sportot gribētāju varētu pietrūkt, nevarot būt ne runas, jo gan pamatskolas skolēni, kuriem sporta stundas līdz šim notikušas skolas gaiteņos, gan pirmsskolas audzēkņi ir bezgala priecīgi par daudzsološajām iespējām šeit pavadīt sporta nodarbības. Ģibuļu pagasts allaž ir bijis slavens visa bijušā Talsu rajona līmenī ar savām sporta tradīcijām un nopelniem spartakiādēs, un nu sporta entuziastiem tiek dota lieliska iespēja savu brīvo laiku pavadīt lietderīgi.

Kad viss tika izvērtēts un nodemonstrēts, V. Kalderauskis atzina, ka šī sporta zāle ir atkal viens no viņa sapņa piepildījumiem, nākamā pēc sporta nama. „Viss dzīvē tā dīvaini sakrīt, toreiz kad tika vērtas Talsu sporta nama durvis atzīmēju savu 40 gadu jubileju, trīsdesmit gadi pagājuši, un nu savā 70 gadu jubilejā esmu izlolojis vēl vienu sporta būvi. Neesmu alkoholu lietojis ne piles gadus septiņus, pat savā jubilejā ne, bet šodien gribas pacelt šampanieša glāzi!”, ar gandarījumu atzīst V. Kalderauskis, piemetinot, ka apstāties negrasās, jo plāni ir lieli un atkal ir apstiprināts jauns LEADER programmas projekts, un tā realizācija jau tūlīt pat sāksies. Vasarā jācenšas nomainīt vecie logu rāmji un labiekārtošanas darbi jāturpina. To, ka enerģijas sirmajam kungam ir pārpārēm un viss mērķtiecīgi iecerētais izdodas, uzskata arī Ģibuļu pagasta pārvaldes vadītāja Lauma Jaunpujēna, novēlot, lai arī turpmāk pietiek spēka un neatlaidības!

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Priede
Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Tel.63232125, mob. 26350440, fakss:6 3232130, e-pasts: inga.priede@talsi.lv

Ielādēju


      Atpakaļ
<< Oktobris 2023 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Biedrības "Talsu partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no ELFLA

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2023-09-11 09:02:48