Talsu partnerība  
Aktualitātes | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. | Sadarbības projekti | Kontakti
LEADER 2023-2027 plānošanas periods
LEADER 2014-2020 planošanas periods
LEADER 2007-2013 planošanas periods
Talsu partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

LEADER
projektu karte

 


73169

Seminārs „Aktualitātes ZVRG LEADER pieejas īstenošanā un biedrības “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” pieredze ES finansējuma apguvē”
28.09.2016


2016.gada 21.septembrī Dundagas pilī notika seminārs „Aktualitātes ZVRG LEADER pieejas īstenošanā un Biedrības “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” pieredze ES finansējuma apguvē” Seminārā piedalījās Latvijas zivsaimniecības vietējo rīcības grupu: ,” Jūrkante”, „Sernikons”, „Laukiem un jūrai” , Talsu, Ziemeļkurzemes un Liepājas partnerību pārstāvji, lauksaimniecības atbalsta dienesta un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra zivsaimniecības nodaļas darbinieki. 

Divu stundu garumā notika diskusija par LEADER pieejas īstenošanu jaunajā periodā, projektu administrēšanu, problēmsituācijām un iespējamiem papildinošiem risinājumiem.

Diskusijā no Lauksaimniecības atbalsta dienesta puses piedalījās Ģirts Krūmiņš, Rinalds Vācers, Zane Jakušenoka un Juta Dreiberga.

Klātesošie saņēma informāciju par kopējo situāciju EJZF SVVA stratēģiju īstenošanā un ieteikumus projektu administrēšanas uzlabošanai, kā arī diskutēja par projektu vērtēšanas kritērijiem un to interpretāciju un norādīja uz metodikas trūkumu kritēriju piemērošanai.

Semināra dalībnieki pārrunāja par inovācijas kritērija pielietošanu un izvērtēšanu, jo šajā jautājumā ir daudz neskaidrību un secināja, ka būs nepieciešamas papildus diskusijas.

Svarīgi projektu vērtēšanas procesā VRG ir daudz rūpīgāk un pamatotāk jāsagatavo noraidījuma atzinums, lai nākotnē izvairītos no sniegtā atzinuma pārsūdzības. Tālākā diskusijas gaitā pārrunāja par uzņēmējdarbības atbalsta iespēju paplašināšanu. Diemžēl piekrastes zvejnieki nevarēs savas darbības dažādošanai tūrisma virzienā saņemt 805 atbalstu. Regulā ir norāde par palielinātu atbalstu virs 50% tikai ar piekrastes zveju saistītiem projektiem. Diemžēl vēl palika neskaidrība par laivu iegādes iespēju, ja pēc tam pats pieteicējs par saviem līdzekļiem iegādājas motoru. Ja jau ir iespēja iegādāt laivu tūrisma attīstībai, tad jūrā doties tikai ar airiem ir pretrunā ar drošību.

Tika izskatīti arī pozitīvo un negatīvo projektu piemēri, kas labāk ataino iespējas nākamo projekta ideju īstenošanai uzņēmējdarbības un vides resursu vairošanas jomā.

Vēl diskusiju veidā pārrunāja par piekrastes kultūras mantojuma projektu iespējām un to atbilstību zvejas jūras kultūras mantojuma izmantošanas veicināšanai.

Pēc diskusijām semināra dalībnieki devās uz Mazirbi, kur Līvu tautas namā apskatīja biedrības „Randalist” īstenoto projektu „Līvu etnogrāfiskās istabas izveide Lībiešu tautas namā”, Kā arī viesojās pie uzņēmēja Andra Antmaņa Pitragā, kurša pastāstīja par savu uzņēmējdarbību tūrismā. Pēc tam semināra dalībnieki devās uz Kolkas pagastu kur apskatīja LEADER īstenotos projektus: Tūrisma stendu Kolkas ragā, labiekārtotu peldvietu Kolkā un Zēņu dīķa labiekārtoto teritoriju.
      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Biedrības "Talsu partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no EJZAFAtbalsta Zemkopības monistrija un Lauku atbalsta dienests

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2024-06-06 13:01:07