12. novembrī valdes priekšsēdētāja Antra Jaunskalže un administratīvā vadītāja Lolita Pļaviņa piedalījās seminārā –diskusijā „Kopienu līdzdalība teritorijas attīstībā”, kas notika Alsungas kultūras namā. Semināra mērķis bija iepazīstināt ar kopienu līdzdalības tendencēm teritoriju attīstībā un kopienu/ciemu plānošanas konceptu, diskutēt par sagatavoto ciema plāna izstrādes vadlīniju projektu, kā arī plānu īstenošanas iespējām, t.sk. ar līdzdalības budžeta atbalstu. Identificēt un apskatīt labās prakses piemērus iedvesmai teritoriju attīstības plānošanā un īstenošanā.
Semināra dalībnieki iepazinās ar „Providus” pētījumu rezultātiem, kas izdoti atsevišķā izdevumā. Pētījums ir par sabiedrības iesaisti pašvaldībās. Kā labais piemērs ciema attīstības veicināšanā tika prezentēts biedrības "Liepu ielas radošais kvartāls" darbs ar jauniešiem., viņu iesaistīšanā pasākumu un dažādu vietējo notikumu organizēšanā.
Tika sniegta informācija par projektu “Piekraste mums (Coast4us)” un projekta rezultātu izmantošanu reģionālajā politikā 2021.-2027.gadam, kā arī prezentētas vadlīnijas “Ciema attīstības plāna izstrāde”. Dalībnieki strādāja grupās, kurās diskutēja par ciema plāna ieviešanu, t. sk. līdzdalības budžeta ieviešanu.
Pēc diskusijām apskatījām vairākus biedrības „Darīsim paši!” atbalstītos LEADER ELFLA projektus: Suitu amatniecības un mākslas telpu „Rija” kur Alsungas vecajā muižas rijā ir iekārtots suvenīru veikals, kur var iegādāties Suitu novadā ražotus praktiskus suvenīrus „Tapis Suitos” un citas noderīgas lietas: lakatus, cimdus, zeķes, traukus, zāļu tējas u.c. Apmeklējām Alsungas tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centru.
Viesojāmies pie audējas, kas stellēs auž Alsungas brunču audumu, villaines un segas.
Alsungas muzejs tika dibināts 1967.gadā kā Alsungas vidusskolas muzejs, kurš sākotnēji atradās Alsungas ordeņa pils telpās. Pašreiz atrodas vecās skolas ēkā, kura celta 1875.gadā. Centrā apskatāma suitu dzīvojamā istaba un virtuve, katoļu priesteru liturģiskie tērpi, izstāžu zālē mainīgās izstādes, kā arī etnogrāfiskā ansambļa “Suitu sievas” veidošanās vēsture un šodiena. Mūs sagaidīja trīs Suitu sievas un bija patiess prieks baudīt viņu dziedāšanu un stāstus. Muzejā arī darbojas Alsungas keramikas darbnīca ikvienam interesentam.
Visbeidzot pabijām tējnīcā “Sapņotava”. Unikāla koncepta tējnīca - kultūrvieta Alsungas centrā, kurā ikviens viesis var nesteidzīgi baudīt dzīves saldo garšu un pasākumus. Kultūrvieta “Sapņotava” ir ilgi un rūpīgi lolots stāsts par neatlaidību, smagu darbu un vēlmi radīt pasauli par labāku vietu, iedvesmojot ar sirds siltumu, dzīves garšām un bagātinot dvēseles ar kultūru.