Talsu partnerība  
Aktualitātes | LEADER 2014-2020 plānošanas periods | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. | Sadarbības projekti | LEADER 2007-2013 plānošanas periods | Kontakti
Talsu partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

LEADER
projektu karte

 


81149

Pa LEADER projektu pēdām- 2017
22.09.2017


Tradicionālais pieredzes apmaiņas brauciens „Pa LEADER projektu pēdām” šogad notika 15. septembrī. Braucienā piedalījās biedrības „Talsu rajona partnerība” biedri un potenciālie projektu iesniedzēji. Apskatāmo objektu klāstā bija iekļauti gan ELFLA un EZF projekti no iepriekšējā (2007.-2013.) plānošanas perioda, gan šī plānošanas perioda (2014.-2020.) pirmo ELFLA  un EjZF projektu konkursos realizētos projektus.

Pirmā pietura bija Talsos, SIA „Švēdes gaļas nams”, kur apskatījām ELFLA projektu „Gaļas pārstrādes uzņēmuma izveide”. Projekts ir pabeigts, un uzņēmumā tiek ražoti gaļas konservi. Projekta vadītājs Gatis Švēde pastāstīja par produkcijas realizāciju un darba apjomu. Uzņēmējs ir tālejošu nodomu un apņēmīga entuziasma  pilns.

Otrais projekts ko redzējām, arī ir uzņēmīgu cilvēku veidots un īstenots, un arī plāno plašāku attīstību. Tā ir zemnieku saimniecība „Veckoras”, kas nodarbojas ar augļu koku un ogulāju audzēšanu un pārstrādi. „Veckoru” saimnieks Gunārs Grīnvads pastāstīja un parādīja par ELFLA projekta „Augļu žāvēšanas iekārtu iegāde” iegādātas augļu žāvēšanas iekārtas un saimniecībā tiek ražoti ābolu čipsi ar dažādām piedevām.

Tālāk ceļš veda uz Laidzes pagastu, kur Laidzes mednieku klubs īsteno ELFLA projektu „Medību tradīciju saglabāšanas un pilnveidošanas centra izveide Laidzes pagastā”. Projekts vēl nav pabeigts, bet varējām apskatīt izremontētas telpas un aprīkojumu.

Rojas novadā Rudē apskatījām biedrības „Rasa” iepriekšējā periodā īstenotos projektus: sakārtotu bērnu rotaļu laukumu un basketbola laukumu. Biedrība „Rasa” iepriekšējā periodā ļoti aktīvi iesniedza projektus abās programmās ar kuru piesaistīto finansējumu ir sakārtota atpūtas vide un labiekārtots jauniešu iniciatīvu centrs  „Varavīksne”.

Rojā devāmies uz Rojas Jūras zvejniecības muzeju, kur apskatījām jauno bruģēto laukumu un estrādi āra pasākumiem. Rojas novada domē ceļotājus sagaidīja ar smaržīgu kafiju un cepumiem. Baudot kafiju, noskatījāmies „SUP piedzīvojumu nomas Spura” entuziastes un projekta īstenotājas Alises Krūmiņas prezentāciju par  interesanto sporta un aktīvas atpūtas vedu – laivošanu ar SUP dēļiem. Pēc prezentācijas apmeklējām arī citus realizētos LEADER projektus Rojā un jāsaka –Roja ir vien īsts LEADER projektu līderis! Rojas pašvaldība, biedrības un komersanti piedalās visos projektu konkursos, un to rezultāti ir- sakopta un aktīvai atpūtai draudzīga vide, pieejami pakalpojumi ikvienam iedzīvotājam.

Pēc lieliskām pusdienām restorānā „Mare”, tālāk braucam uz uzņēmumu SIA „Latskech” Kaltenē. Tas ir uzņēmums, kas saviem klientiem piedāvā augstas kvalitātes dizaina koka grīdas segumus un īsteno pirmo inovatīvo ELFLA projektu uzņēmuma darbības uzlabošanai. Uzņēmuma dibinātāji un idejas par līklīniju koka grīdas segumu autori ir jaunieši Inga Jefrēmova un Edijs Krūmiņš. Viņi jau ir saņēmuši atzinību gan projektu gan citos konkursos.

Pa ceļam uz Mērsraga novadu vēl apskatām automašīnu stāvlaukumu Valgalciemā, un tad jau esam Upesgrīvā, kur paviesojamies saieta namā. 2013. gadā projekts „Saieta nama rekonstrukcija” tika izvirzīts Latvijas lauku foruma konkursam  „LEADER Dižprojekts”, jo saieta namam ir svarīga nozīme vietējās sabiedrības dzīvē. Upesgrīva ir ciems ar mazu iedzīvotāju skaitu bet lielu vēlmi nākt kopā un organizēt dažādus pasākumus.

Mērsragā gar kanālu aizbraucam uz Engures ezeru, kur uzkāpjam skatu tornī, kas uzcelts iepriekšējā periodā ar piesaistīto EZF projektu finansējumu. Pēc tam apskatām Olgas Budreikas projektu „Zivju kulinārijas produktu mājas gaumē, izmantojot inovatīvu iepakojumu tehnoloģiju.” Tā saucas produktu sublimācija, bet pagaidām kamēr projekts vēl ir tikai iesākts, nevaram apskatīt šo produktu. To ceram nobaudīt nākamajā braucienā.

Ir jau pavēla pēcpusdiena, kad dodamies atpakaļ uz Talsu novadu. Ceļš ved caur Ķūļciemu, kur apskatāmi vairāki iepriekšējā perioda ELFLA un EZF projekti: sporta un bērnu rotaļlaukumi, estrāde un kapsētas žogs un vārti. Piestājam Pļavmuižas saieta namā kur padzeram pēcpusdienas kafiju ar plātsmaizēm un pīrāgiem. Arī Pļavmuižas saieta namā ir īstenots EZF projekts- sakārtotas labierīcības un dušas telpa.

Savu ceļojumu noslēdzam Balgales pagastā, kur apskatām vienu no pirmajiem realizētajiem ELFLA projektiem šajā periodā „Dursupes ezera apkārtnes labiekārtošana”. Tā īstenotājs ir Talsu novada pašvaldība.

Brauciena dalībnieki par braucienu izteicās pozitīvi- diena bija bagāta ar pozitīvu informāciju, un redzētais iedrošināja piedalīties nākamajos projektu konkursos.

Programmu administratīvā vadītāja Lolita Pļaviņa atzina, ka pieredzes braucieni „ Pa LEADER pēdām” kļūst arvien interesantāki, jo ar katru gadu apskatāmo vietu ir arvien vairāk, un ir gandarījums, ka finansējums ir izmantots lietderīgi un kalpo iedzīvotāju ērtībām un sakārtotai ikdienai.


Biedrības „Talsu rajona partnerība”
valdes priekšsēdētāja,
sabiedrisko attiecību speciāliste
Antra Jaunskalže

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Septembris 2023 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Biedrības "Talsu partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no ELFLA

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2023-09-11 09:02:48