Talsu partnerība  
Aktualitātes | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. | Sadarbības projekti | Kontakti
LEADER 2023-2027 plānošanas periods
LEADER 2014-2020 planošanas periods
LEADER 2007-2013 planošanas periods
Talsu partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

LEADER
projektu karte

 


125629

LINC 2022 Čehijā
07.07.2022


No 21. līdz 24. jūnijam Šumperkas pilsētā, Jeseniku reģionā notika LINC  -LEADER Inspired Network Community ( LEADER iedvesmota tīkla kopiena)  konference. Tas ir svarīgs notikums, kas pulcē Vietējo rīcības grupu pārtāvjus no daudzām valstīm.  No Latvijas piedalījās Latvijas lauku forums un sešas VRG, to skaitā  arī biedrība “Talsu partnerība”.

Pirmā LINC konference norisinājās 2010. gadā Austrijā, nākamās sekoja Itālijā, Vācijā, Luksemburgā, Somijā, Zviedrijā, Ungārijā. Kā pēdējā, pirms pandēmijas ierobežojumiem, notika Igaunijā 2019. gadā. Uzskaitītajās valstīs LINC ir rīkots vairākas reizes, bet Čehijā LINC konference notika pirmo reizi.

Ceļojām ar AS “Talsu autotransports” autobusu, un, tā kā ceļš uz Čehiju ved cauri Polijai, izmantojām iespēju paviesoties vienā no Polijas VRG “Wielkopolska z wyobraznia”. Tikām ļoti viesmīlīgi uzņemti skaistā atjaunotā muižas ēkā., vietējā folkloras grupa sniedza koncertu, baudījām gardas vakariņas. Vakara noslēgumā vietējās VRG pārstāvji iepazīstināja ar savu darbību.

Galapunktā Šumperkas pilsētā nonācām uz pasākuma atklāšanas gājienu. Tā kā šoreiz pasākums notika  saulgriežu laikā, bijām sagatavojušies īsti latviskā svētku noskaņā. Vairāki dalībnieki  tērpās tautas tērpos, visi rotājāmies ar vainagiem un valsts karogiem. Pasākuma dalībnieki no citām valstīm, kas bija ieradušies ātrāk un iekārtojušies viesnīcā kura ir ārpus pilsētas, atbrauca uz Šumperku ar vilcienu. Tā nu mēs latviešu VRG, viņus skaisti sagaidījām uz perona, lai dotos gājienā uz pilsētas laukumu. Tur dalībniekus uzrunāja Šumpwerkas pilsētas mērs un citas amatpersonas.  Atklāšanas  vakars noslēdzās kultūras centrā Rapotina. Pasākuma organizatori bija sarūpējuši lielisku kultūras programmu: svinga mūziku spēlēja Morāvijas Big Band un dzīedāja čehu svinga dziedātāji Daša un Jans Smigmatori.

Otrā diena tika veltīta studiju tūrēm, kurās dalībnieki iepazīstas ar LEADER projektiem.  Talsu partnerības pārstāvji piedalījās ceturtajā studiju tūrē ( pavisam bija deviņas). Apmeklējām  pilsētas Zábřeh Severovýchod pamatskolu, tā ir pieejama skola arī  bērniem ar kustību traucējumiem  vecumā no 6 līdz 15. Pie skolas darbojas  jauniešu māja, kas nodrošina brīvā laika aktivitātes. Mums arī bija iespēja parādīt savu radošumu: varējām izgatavot ar rokām darinātus koka zīmuļus un metāla puzles. Skolēni bija mums  sagatavojuši kafijas pauzi ar uzkodām.

            Nākošais apskates objekts bija neliela  konservu ražotne Via Delicia , kurā galvenokārt tiek apstrādāti augļi un dārzeņi. Produkti ir roku darbs no vietējām izejvielām un bez konservantiem.  Produkciju varējām degustēt un iegādāties turpat pie ražotnes iekārtotā  veikalā- kafejnīcā.

Tālāk devāmies uz Rovensko pamatskolu un bērnudārzu. Tā ir skola ar nelielu bērnu skaitu vecumā no 6 līdz 11 gadiem, vairāku klašu bērni mācās vienā klasē, pie viena skolotāja. Bērni mācās strādāt patstāvīgi un skolotājs saņem tūlītēju atgriezenisko saiti no bērniem. Mācību norisē tiek piedāvāta individuāla pieeja katram un skaisti iekārtotās telpas ir renovētas par projektu finansējumu. Mēs varējām baudīt vecākā bērnudārza grupas sniegtos priekšnesums un saņemt bērnu pašu darinātus suvenīrus.

Pēdējais apskates objekts bija sporta un atpūtas centrs  Bozeňov, kurā pusdienojām un varējām izmantot piedāvātās sporta aktivitātes - braucienu ar elektro skūteri gar tuvējo ezeru, kāpt alpīnistu sienā un izmēģināt loka šaušanu, vai vienkārši sēdēt un baudīt skaisto laiku un krāšņos dabas skatus.

Dienas noslēgumā notika dārza ballīte, kurā atkal baudījām izcilu koncertu – mūziku no kinofilmām orķestra izpildījumā un videoprojekcijām ar attiecīgo filmu fragmentiem.

Trešajā konferences dienā sporta un atpūtas centrā Kouty nad Desnou notika tradicionālās sporta spēles. Pēc tām varējām uzbraukt kalnu augstākajā virsotnē ar funikulieri un apskatīt mākslīgo ūdenskrātuvi - hidroelektrostaciju, un atkal baudīt skaisto kalnu ainavu.

Lai nokļūtu no kalna, varēja izvēlēties vairākas iespējas - doties lejup ar elektroskūteri, kājām vai funikulieri. Jebkura izvēle bija lieliska!

 Pēc šīm aktivitātēm turpat Couty centrā tika atvērta Eiropas bufete, kurā varējām  nogaršot katras valsts dalībnieku atvestos mājražotāju gardumus. Mūsu partnerība bija sagādājusi Ainas maizi un ZS “Kurzemnieki” žāvētos ābolus.

Pēc dienas sportiskajām aktivitātēm bija iespēja piedalīties īsā seminārā, kurā  pārrunāja par gaidāmajām Eiropas tīkla lauku attīstības aktivitātēm, par vietējo rīcības grupu atbalsta vajadzībām starpvalstu sadarbībai. Semināra laikā bija iespējams saskaņot nākotnes sadarbības projektus.

Noslēguma ceremonija notika Velké Losiny pilī. Par trim notikumiem bagātām dienām pateicās pasākuma organizatori un amatpersonas. Baudījām gardu ēdienu un jau atkal klausījāmies koncertu ļoti skaistu koncertu. Te jāatzīmē, ka visi koncerti bija izcili!

Vakara noslēgumā tradicionāli tika paziņoti sporta spēļu uzvarētāji un notika LINC karoga nodošana nākamajai LINC ES prezidentūras valstij – Itālijai.

Tās bija trīs lieliski pavadītas dienas, kurās guvām noderīgu informāciju un pieredzi un baudījām Čehijas viesmīlību.

Paldies čehu kolēģiem un visiem, kas rūpējās par pasākuma sagatavošanu un norisi! 

Sakām paldies arī mūsu Latvijas kolēģiem par saskanīgo kopā būšanu!

Ielādēju...
Ielādēju...      Atpakaļ
<< Jūnijs 2024 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Biedrības "Talsu partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no ELFLAAtbalsta Zemkopības monistrija un Lauku atbalsta dienests

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2024-06-06 13:01:07