Talsu partnerība  
Aktualitātes | Par biedrību | Publicitāte. Iedzīvotāju iesaiste. | Sadarbības projekti | Kontakti
LEADER 2023-2027 plānošanas periods
LEADER 2014-2020 planošanas periods
LEADER 2007-2013 planošanas periods
Talsu partnerība
Ezera iela 5, Talsi, Talsu novads, LV 3201, Latvija

+371 2232 8884,
talsu.partneriba@inbox.lv

LEADER
projektu karte

 


115058

Akcijā “Dāvanas no Kurzemes” aicina atbalstīt vietējos ražotājus
02.12.2020


Kurzemes plānošanas reģions kopā ar projektu “Ražots Kurzemē” un Kurzemes Tūrisma asociāciju, uzsācis akciju “Dāvanas no Kurzemes”, lai aicinātu ikvienu Ziemassvētkos atbalstīt vietējos ražotājus. Akcijas ietvaros  www.razotskurzeme.lv īpašā sadaļā apkopota informācija par vairāk nekā 110 Kurzemes mazajiem ražotājiem un amatniekiem, viņu produktiem un piedāvājumiem, ko dāvināt svētkos, celt galdā vai lietot ikdienā. 

“Šogad izpaliek tradicionālie Ziemassvētku pasākumi un tirdziņi, kur varējām nolūkot dāvanas, ko darinājuši mūsu pašu mazie ražotāji un amatnieki. Šobrīd ir būtiski sniegt patiesu atbalstu mūsu vietējo vērtību radīšanā un attīstībā, tāpēc radīt digitāla vieta, kur  mūsu pašu ražotājiem sniegt informāciju par savu lielisko produkciju. Lai arī www.razotskurzeme.lv nav e-veikals, ceram, ka mājas lapa palīdzēs vairāk kā 110 mazajiem ražotājiem un amatniekiem atrast pircējus saviem lieliskajiem un oriģinālajiem produktiem, bet pircējiem atrast lieliskas dāvanas, atbalstot vietējos!”

Mājas lapā www.razotskurzeme.lv iekļauta informācija par tiem Kurzemes uzņēmumiem, ražotājiem un amatniekiem, kuri nodrošina piegādi, izmantojot dažādus piegādes kanālus - pakomātus, kurjeru, pasta un autopasta starpniecību, vai nogādājot pasūtījumu līdz pircēja namdurvīm.  Lielākā daļa ražotāju gatavi arī sūtījumus nogādāt ārpus Latvijas, tāpēc lielisku dāvanu no Kurzemes iespējams sarūpēt gandrīz jebkurā pasaules malā.

“Projekts “Ražots Kurzemē” radās jau 2018.gadā, apvienojoties Kurzemes vietējām rīcības grupām, lai veicinātu vietējo amatnieku un mājražotāju attīstību un popularizētu viņu radīto, tai skaitā arī mājas lapā www.razotskurzeme.lv. Gatavojoties Ziemassvētkiem un sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu, mājas lapu papildinājām ar atsevišķu sadaļu "Dāvanas no Kurzemes", kurā ikviens varēs atrast Kurzemē ražotus kvalitatīvus produktus, ko dāvināt svētkos vai lietot ikdienā”.

Mājas lapā informācija par Kurzemes ražotājiem apkopota 11 kategorijās  - preces bērniem, skaistumam un stilam, apģērbs, keramika, medus, maize, siers, zivis, dzērieni, veselībai un dažādi.

Bērniem

Uzņēmumi, kas piedāvā īpašus un orģinālus produktus bērniem - burtu un ciparu kastes, bērnu daudzfunkcionāls dīvāns, leļļu mājas un bērnu attīstošas koka rotaļlietas, veidošanas mīkla bērniem rotaļām un attīstībai, bērnu apģērbi un aksesuāri, šūtas rotaļlietas

Skaistumam un stilam

Dabīgā kosmētika, Epoksīda sveķu rotas ar dabas materiāliem, pērļu austas rokassprādzes, porcelāna rožu rotas, vara un misiņa rotaslietas, rotas un aksesuāri no veciem pulksteņiem, produkti no lavandas.

Apģērbs

Austi vilnas plecu lakati un pledi, adītas šalles, cepures, cimdi un jakas, pirtslietas, medību cepures un aksesuāri medniekiem, lina tēpi, dvieļi, palagi, priekšauti, aitas vilnas izstrādājumi, kaņepes škiedras krekliņi, džemperi un hudiji, apdrukāti apģērbi un tekstilizstrādājumi

Keramika

Svēpētā keramika, bļodas, šķīvi un citi keramikas izstrādājumi

Medus produkti

Bitenieki ir visbagātāk pārstāvētie. Varbūt pirmajā brīdī šķiet, ka medus burciņa ir tik tradicionāla dāvana, tomēr Kurzemes bitenieki piedāvā ne tikai neskaitāmu veida medu, bet vēl veselu virkni dažādus veselīgā našķa produktus – bišu maize, bišu maizes pastilas, ziedputekšņi, propolisa preparāti, ogas un rieksti medū, kā arī bišu vaska sveces un pat medus ziepes.

Maize

Kārtīga latvieša ikdienas un svētku galds nav iedomājams bez kārtīgas maizes rikas – sātīgā rudzu rupjmaize vai gardā saldskābmaize, maize no kaņepju miltiem vai ar dažādām sēkliņām un žāvētiem augļiem, burkāniem un kanēli.

Saldumi

Ziemassvētki ir laiks, kad lutinām sevi ar našķiem un atļaujamies tos vairāk kā ikdienā.

Dažāda veida piparkūkas, bezē cepumi, zefīri, kūkas, pīrāgi un bulciņas, šokolādes trifeles, vegāniskās kūkas. Arī veselīgie našķi – sublimētas ogas un ķiploki, kaltētas ogas, augļi un dārzeņi, cukādes, ābolu čipsi, batoniņi, ievārījumi un džemi, sīrupi, sulas, kompoti.

Sieri

Svaigie nenogatavinātie sieri ar dažādām piedevām

Zivis

Svētku galds nav iedomājams bez zivs! Kūpinātas, dažādās marinādēs un mērcēs, reņģes, zandarts, brētliņas, un leģendārie nēģi želejā, cepti uz oglēm!

Kurzemes vīni

Jā, un kāpēc gan šogad svētku galdam neizvēlēties kaut ko no Kurzemē darītā. Vīnogu vīni un dažādu ogu un augļu vīni, sausi, saldi, pussaldi, dzirkstošie vīni, sidri, karstvīni, liķieri, destilāti

Veselībai

Dabas spēks Tavā virtuvē un ķermenim. Zāļu tējas, augu pulveri, hidrolāti, garšaugu maisījumi, kaltētas šitaki sēnes, bērnu putras maisījumi, nātru pulveris, pļavas sāls, ķermeņa un pirts skrubji, lūpu balzāmi, dzērveņu pulveris, pūteļu milti

Dažādi

Kuldīgā grauzdēta kafija, dažādi izstrādājumi no koka, oriģinālas grāmatas, personalizēti dizaina priekšmeti, tekstilizstrādājumi macrame tehnikā, grāmatzīmes no finiera, pat kokles un koka dizaina raketes Frescobol spēlei un vēl un vēl…Kurzemnieki ir radoši un izdomas bagāti! Lai tādas ir arī Tavas dāvanas un mielasts no Kurzemes!

Papildu informāciju par akciju pieejama www.razotskurzeme.lv/davanas/davanas/ un Kurzemes plānošanas reģiona mājas lapā!

Par “Ražots Kurzemē”

Projekts "Ražots Kurzemē" radies jau 2018.gadā, apvienojoties Kurzemes vietējām rīcības grupām - Saldus rajona attīstības biedrību, biedrību “Partnerība laukiem un jūrai”, biedrību “Talsu rajona partnerība” biedrību “Kandavas Partnerība”, biedrību “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” un biedrību “Darīsim paši!”, kuras aktīvi iesaistās vietējo amatnieku un mājražotāju attīstības veicināšanā un popularizēšanā. Projekta rezultātā tapusi mājas lapa www.razotskurzeme.lv, ar  informāciju par mājražotājiem un amatniekiem, kas rada produktus un uzņem viesus, daloties ar pieredzi un stāstiem par saviem produktiem un to vērtību. 

Ielādēju...      Atpakaļ
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Biedrības "Talsu partnerība" mājaslapas izveidošana un uzturēšana tiek līdzfinansēta no EJZAFAtbalsta Zemkopības monistrija un Lauku atbalsta dienests

Pēdējās izmaiņas veiktas: 2024-06-06 13:01:07