Virpulis Laidzē dejo jaunos tērpos
												
                        						                        
												                        10.06.2014
													
																						                       
					   					   	
                        
												                        
																		
Laidzes pagasta svētkos vidējās paaudzes deju kolektīvs Virpulis prezentēja savus jaunos tautastērpus.  Alsungas novada krāšņie tērpi iegādāti biedrībai Virpuls, realizējot Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu Tautastērps- kultūras vērtība nākotnei. Projektu līdzfinansēja Talsu novada pašvaldība.  24.maijā Laidzes BLPC notika pasākums, kurā Laidzes pamatskolas skolēniem un citiem interesentiem bija iespēja jaunos tērpus apskatīt tuvāk, uzzināt par to valkāšanas tradīcijām un vēsturi.
Laidzes bērniem bija liela interese par tautastērpa sastāvdaļu nedzirdētajiem nosaukumiem. Pēc dejotāju stāstījuma par Alsungas tautastērpu un tā pareizu valkāšanu, mazie skatītāji tika uzaicināti piedalīties konkursā- zīmējumā saģērbt latviešu tautu meitu un tautu dēlu.
Jauno, saskanīgo, visās varavīksnes krāsās mirdzošo tērpu sajūta bija jaušama Virpuļa  dejoto deju soļos un kustībās.
Sievu kurpes un vīru zābakus gatavoja firma Rēzeknē- SIA Kristāla kurpīte, etnogrāfiski pareizus Alsungas novada tērpus uzšuva un dekoratīvo apdari veica meistares Rīgā- SIA Muduri.
Solvita Rubene
VPDK Virpulisdalībniece